שיווק דיגיטלי וקידום אתרים

קידום באינטרנט לעסקים

אנו חיים בעולם מסחרי תחרותי מאוד, בו עסקים קטנים בינוניים או גדולים, חייבים שיהיה להם אתר אינטרנט. מדוע? משום שרשת האינטרנט משמשת כיום כמקור המידע המרכזי אליו אנו פונים על מנת לחפש מידע במגוון תחומים ונושאים.

אולם, בניית האתר היא רק הצעד הראשון לעבר ההצלחה. על מנת שאתרה אינטרנט יעבוד טוב, יהיה בעל נוכחות וניראות בולטות וימשוך לקוחות רבים, הכרחי לנקוט בפעולות קידום באינטרנט לעסקים. זאת, במטרה להזניק קדימה את הפעילות העסקית ולהצליח לבסס אותו במציאות – מחוץ לעולם התוכן הווירטואלי.

אז איך עושים את זה בפועל?
דרך שיווק באינטרנט נפוצה ומומלצת למטרת קידום באינטרנט לעסקים, היא על ידי קידום אורגני גוגל או פייסבוק, המהוות את מעצמות הטכנולוגיה של זמננו. אפשר בהחלט לראות שחברת גוגל שולטת כיום ביד רמה בקרב השוק של מנועי החיפוש השונים. כך, יותר מ-80 אחוז מקרב הגולשים ברשת, משתמשים במנוע החיפוש של גוגל בעודם תרים אחר מוצר, שירות או מידע כלשהו.

חשוב לציין, כי יש הבדל בין רכישת שטח לפרסום ברשת האינטרנט או בגוגל לבין פרסום אורגני של האתר, כך שיוצג בראש רשימת תוצאות החיפוש שאינן ממומנות. באמצעות קידום אורגני בגוגל אפשר לשפר את התדמית העסקית ובדרך זו להצליח לחדור אל יותר קהלים מהציבור. קידום אורגני דורש השקעה של זמן ומאמץ, אולם בסוף התהליך, כשמבצעים זאת נכון, מדובר בצעד משתלם ביותר המתגמל כלכלית בהתאם למספר הלקוחות הגדול שהוא מגייס בכל חודש לעסקים.

על מה חשוב להקפיד?
על אף שהנושא נראה די פשוט וקל ליישום, קידום אתרים באופן כללי וקידום אורגני בפרט, הוא בגדר מקצוע של ממש, הדורש את ההכשרה, הידע והניסיון הרלבנטיים. חשוב לדעת, כי מרבית בעלי העסקים אשר מנסים לבצע פעולות שיווק וקידום לעסק בכוחות עצמם, נכשלים לא פעם וכן גורמים לנזקים כספיים, תדמיתיים ובמקרים מסוימים אף נזקים משפטיים.

לסיכום
גם אם העסק שלכם נמצא בשלב בו הוא פועל בצורה טובה, גם בעולם הפיזי וגם ברשת האינטרנט, בידכם האפשרות להפוך אותו לעסק רווחי מצליח. זאת, בעזרת שיווק באינטרנט ופעולות קידום באינטרנט לעסקים כגון קידום אורגני גוגל או בפייסבוק. בצורה זו, אתם מרוויחים פעמיים: אתר האינטרנט היפה והמעוצב הוא כרטיס הביקור שלכם ובו בעת, משמש ככלי לייצור ומשיכת לקוחות נוספים. אסור לשכוח – כל עסק המכבד את עצמו חייב להשקיע בפעולות קידום באינטרנט לעסקים.