שיווק דיגיטלי וקידום אתרים

קידום אתרים לעסקים

בשנים האחרונות, כאשר משתמשים בביטוי קידום אתרים לעסקים, הכוונה היא למעשה לאחד משני ערוצי שיווק עיקריים – קידום עסקים בפייסבוק או קידום אורגני בגוגל. שתי מעצמות אלה, שולטות כיום ביד רמה על כל נושא תחום השיווק בעידן הדיגיטלי.

קידום בפייסבוק
אין זה סוד שהיום כולם נמצאים בפייסבוק, ולכן כל עסק חייב שיהיה לו דף בפייסבוק, על מנת להגיע לציבור הלקוחות ולהזניק את העסק קדימה. אולם, חשוב לציין כי דף פייסבוק לא בא להוות תחליף לאתר אינטרנט.

המטרות של קידום עסקים בפייסבוק משתנות בהתאם לאופי וסוג העסק בו מדובר. כך, חלק מהעסקים זקוקים לו על מנת לגייס עוד לקוחות חדשים, אחרים מעוניינים בפתיחת דף עסקי לצורך חיזוק המוניטין והתדמית, העלאת המודעות למותג או מתן שירות לקוחות אפקטיבי תוך היעזרות בדף הפייסבוק.

תחום זה עובר שינויים תכופים בעת האחרונה, בעיקר מאז שנכנס הפרסום בתשלום, אז הפכה הפייסבוק מערוץ שיווק לא פורמלי המקשר בין בעלי עסקים ומותגים לבין קהל הלקוחות, לזירת פרסום מורכבת המציעה מגוון אפשרויות מיקוד ומתאימה לטווח רחב של תקציבים.

למרות שקידום ממומן בפייסבוק נעשה חלק כמעט חיוני באסטרטגיית השיווק בפייסבוק של מותגים ושל עסקים, עדיין קידום אתרים לעסקים דרך הפייסבוק מתאים לכל עסק, עם או בלי תקציב, היכול לנקוט בפעולות שיווק באמצעות שימוש יעיל ונכון במגוון הכלים שחברת פייסבוק מעמידה לרשותנו – דף עסקי, קבוצות בפייסבוק ופרופיל פרטי.

מהו קידום אורגני?
נתונים מראים כי 94 אחוז מהאנשים בארץ בוחרים להתחיל את החיפוש באינטרנט דרך מנוע החיפוש של גוגל. מכאן, קידום האתר למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש האורגניות, הוא דבר הכרחי להצלחתם של כל העסקים.

קידום אתרים לעסקים באמצעות קידום אורגני בגוגל, משפר את מיקום אתר האינטרנט ברשימת החיפוש. זאת, על ידי חשיפה שוטפת וממוקדת של האתר ברשימת תוצאות החיפוש בגוגל לצד הגדלת נפח הגולשים הנכנסים לאתר בצורה ניכרת.

בעת קידום אתרים לעסקים בגוגל יש להקפיד, בין היתר, על מחקר מקדים וניתוח של מילות מפתח רלוונטיות, הכנסת שיפורים במבנה האתר, יצירת תוכן איכותי מתאים, שילוב יעיל של תכנים, קישורים למדיות החברתיות ולאתרים שונים ברשת – על מנת להתחיל לקבל תוצאות טובות.

חשוב להדגיש, כי מדובר בתהליך מקצועי שיש לעשות ביסודיות ובעקביות, לדעת איך לבצע ניתוח ותכנון מקדימים, כיצד לנהל נכון ביום יום את האתרים ולהתאזר בסבלנות כי זה עשוי לארוך זמן.